SNS - Slovenská národná strana

Niečo tu nesedí, Richard.

<< Predošlá aktualita

Ďalšia aktualita >>

Volebný program, „Všetci za Brusel, my za vás“, ktorého plnenie sľubuje SAS voličom je v príkrom rozpore s politickou líniou vašej „európskej rodiny“ Aliancie liberálov a demokratov za Európu, ku ktorej sa s hrdosťou hlásite.


http://www.strana-sas.sk/sas-sa-stala-clenom-europskych-liberalov/207


Guy Verhofstadt, predseda poslaneckej skupiny ALDE group v EP, predsa patrí k najvýraznejším „EUROHUJEROM“ súčasného parlamentu a je málo pravdepodobné, že by poslanec zvolený do EP za SAS mohol v tejto skupine účinne presadzovať vašu tézu, že nezodpovedné štáty a banky nemôžu prežívať z peňazí daňovníkov iných štátov alebo, že harmonizácia daní je hlboký omyl.


http://www.aktuality.sk/clanok/244169/eurovolby-2014-lidrom-europskych-liberalov-bude-belgicky-expremier-guy-verhofstadt/


Pre lepšie priblíženie politickej charakteristiky vašej európskej platformy, jej lídra a súčasne aj vášho kandidáta na funkciu predsedu Európskej komisie po májových voľbách do EP, bojujúceho za vytvorenie Spjených štátov európskych, prikladám citát z jeho vystúpenia o budúcnosti Európskej únie v pléne Európskeho parlamentu, 16.04.2013 v Štrasburgu.


Guy Verhofstadt: "... To, čo potrebujeme, je alternatíva pre Európu. To je čo potrebujeme. A to znamená politickú úniu, reálnu európsku vládu a európsku pokladnicu. Bol som veľmi potešený tým, čo povedal Joseph Daul, keď hovoril o európskom dlhopisovom trhu. Potrebujeme bankovú úniu a potrebujeme európsky fond pre oddlžovanie ... "


Prikladám aj link na videozáznam z uvedeného vystúpenia: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/cs/plenary/video?intervention=1366104800086


Plnenie predstaveného programu SAS pod krídlami ALDE, myslím si, bude ťažkou schizofréniou a nie som si istý, či si voliči vkladajúci nádej do SAS zaslúžia taký rozdiel medzi sľubmi a možnosťami ich napĺňania pri uvedenom európskom politickom zastrešení.


S úctou

Jaroslav Paška, podpredseda EFD group v EP

 
SNS Europsky parlament
EFD MELD
Nasi europoslanci Facebook
© Jaroslav Paška 2018

späť