SNS - Slovenská národná strana

Utajované prenesenie dlhov na nás pôjde cez eurobondy. Robert Fico sa reakcii na toto chrapúňstvo vyhol !!!

<< Predošlá aktualita

Ďalšia aktualita >>

Včerajší Národný konvent o EÚ mi poskytol príležitosť otvoriť otázku chystaného, utajovaného prenesenia nadmerných dlhov iných štátov EÚ cez takzvaný umorovací fond, na naše bedrá za prítomnosti najvyšších predstaviteľov SR.


Už v júni 2012 sa J. M. Barroso na Konferencii predsedov EP, vyjadril, že pre vysporiadanie sa s obrovskými dlhmi niektorých členských štátov EÚ bude potrebné nájsť techniku prenesenia týchto dlhov na všetkých členov Únie, lebo inak sú uvedené dlhy bankrotujúcimi krajinami nesplatiteľné.


Pokojne som mu pripomenul, že Základné zmluvy o EÚ zakazujú prenášanie dlhov medzi členskými štátmi a niečo také, ako naznačuje by bolo nielen porušením uzavretých dohôd, ale aj väčšou zlodejčinou, ako bolo posledné, Chavézove vyvlastňovanie vo Venezuele. No a napokon, že v slušnej spoločnosti si každý svoje dlhy platí sám.


Napriek tomu, že zmluvy o EÚ prenášanie dlhov medzi členskými štátmi zakazujú, J. M. Barroso už od júla 2013 zaštítil pod Európskou komisiou činnosť pracovnej skupiny Gertrudy Trumpel - Gugerellovej, ktorá pripravila projekt fondu na splácanie dlhov a tzv. eurobondov, vrátane príslušných právnych ustanovení, finančnej architektúry a doplnkových rozpočtových rámcov.


A už v decembri 2013 naši zástupcovia zo SMERu-SD, KDH, SDKU aj SMK v Európskom parlamente, pri hlasovaní o Správe R. Gualtieriho vyzvali Európsku komisiu, aby práve tento návrh začala realizovať !


Priznám sa, že som sa spočiatku domnieval, že to bola len ich nepozornosť pri hlasovaní o vážnej veci. Aj preto som na rokovaní Národného konventu využil príležitosť opýtať sa predsedu vlády SR, pána R. Fica, na oficiálny postoj Slovenska k tomuto hnusnému podvodu na našich ľuďoch.


Odpoveď smerovala celkom od veci. Vyjadril sa, že Slovensko nikdy nepoužilo naše peniaze na pomoc Grécku, že iba prispelo na záchranu spoločnej meny euro. Potom požiadal prítomného podpredsedu Európskej komisie na neplatenom voľne a lídra kandidátky SMER-SD do eurovolieb pána M. Šefčoviča, aby mi na chúlostivú otázku odpovedal on.


Pán M. Šefčovič najskôr dlho a s veľkým nasadení hovoril čo všetko by sa mohlo udiať, keby sa Únia neposkladala na záchranu Grécka, Portugalska, Írska, Cypru a tým aj Talianska a Španielska. Potom len tak mimochodom alibisticky poznamenal, že k otázke eurobondov sa iste vyjadrí aj NBS...


Aj keď sa pán predseda vlády, aj pán podpredseda komisie na neplatenom voľne, snažili nič nepovedať, povedali všetko.


O projekte umorovacieho fondu, do ktorého hodia všetky štáty EÚ svoje dlhy presahujúce 60% HDP vedia. Vedia tiež, že Únia na umorenie obrovských dlhov použije európske dlhopisy - eurobondy, ktoré budeme spolu s pôvodnými dlžníkmi 25 – 30 rokov splácať aj my.


S ich tichým súhlasom tak budeme splácať dlhy aj omnoho bohatších krajín ako sme my, a to: Nemcov, Holanďanov, Maďarov, Rakúšanov, Malťanov, Britov, Cyperčanov, Francúzov, Španielov, Belgičanov, Írov, Portugalcov, Talianov aj Grékov.


Dobre sa nabalia kšeftári s cennými papiermi a najmä veritelia, budú mať svoje, už takmer stratené peniaze, doposiaľ zmrazené na účtoch Grécka, Španielska, Talianska a pod., bezpečne a rýchlo späť.


Len nám, blbcom, naša vrchnosť naloží nové ISTOTY splácania pestrých rákošov, ktoré si užívali a skonzumovali iní chytráci z EÚ.


Neviem akú odmenu očakávajú judáši za toto nehorázne okradnutie Slovenska, viem však, že počas tých 25-30 rokov, čo my budeme platiť nadmerné dlhy iných, nebude mať štát na platy pre svojich zamestnancov, na opravy ciest, škôl a úradov. Nebudú peniaze ani na dôchodky, lebo naše dane pôjdu na splácanie EUROBONDOV.


Včerajší Národný konvent o EÚ bol médiami mimoriadne sledovaným podujatím. Nečudo, bol tam nielen prezident SR, predseda vlády SR, minister zahraničných vecí SR, či podpredseda Európskej komisie, ale aj predstavitelia diplomatických zborov a významných medzinárodných inštitúcií.


Moja, pre budúcnosť krajiny dôležitá otázka, rovnako ako vyhýbavé odpovede predsedu vlády SR, aj podpredsedu Komisie teda odzneli pred zrakmi všetkých významných slovenských médií. Napriek tomu žiadne z médií našich ľudí dodnes neinformuje o tom, aké okradnutie na nich bruselská administratíva s tichým súhlasom slovenskej vlády pripravila.


Pred voľbami to proste nezverejnia a po voľbách, keď budú mať ISTOTY politickej moci opäť potvrdené, to už len jednoducho spustia.


Drahí priatelia, je v našom spoločnom záujme, aby čo najširšia verejnosť vedela, čo im vláda, Európska komisia, ale aj štandardné politické strany zatajujú. Lebo len výrazná väčšina informovaných voličov môže tento plán prekaziť. Chráňme si preto, pred gaunermi aspoň budúcnosť našich detí.


A prirodzene, tiež PROTESTUJME HLASOVANÍM !!!


© Jaroslav Paška

 
SNS Europsky parlament
EFD MELD
Nasi europoslanci Facebook
© Jaroslav Paška 2018

späť