SNS - Slovenská národná strana

Naši poslanci odsúhlasili tunelovanie Slovenska !!!

<< Predošlá aktualita

Ďalšia aktualita >>

Jedným z kľúčových bodov posledného rokovania Európskeho parlamentu v starom zložení bolo prijatie legislatívy o troch opatreniach, ktoré posúvajú EÚ bližšie k vytvoreniu bankovej únie.


Väčšina prítomných poslancov, medzi nimi aj všetci zástupcovia SMERu-SD, KDH, SDKU či SMK, odsúhlasila aj vytvorenie záchranného bankového fondu, ktorý je jadrom vznikajúceho jednotného mechanizmu riešenia krízových situácií bánk označovaného ako SRM (Single Resolution Mechanism), a mal by dosiahnuť kapacitu 55 miliárd eur.


Za peknými rečami o tom, že zavedené pravidlá v prípade zlyhania ktorejkoľvek banky v členskom štáte EÚ zaistia, aby vklady do 100 000 eur boli chránené samotnými bankami a že bremeno ich úpadku nepadne na daňových poplatníkov sa však skrývajú viaceré nové mechanizmy fungovania bánk, z ktorých niektoré predstavujú riziko pre slovenský finančný trh.


Preto som v rozprave upozornil komisára pre vnútorný trh Michela BARNIER-a na jedno z vážnych ohrození našej krajiny týmto projektom.


Pozri: http://youtu.be/lieto4pS0us


Nová legislatíva EU totiž otvára cestu pre transformáciu dcérskych spoločností zahraničných bánk na pobočky a následné nekontrolované VYSÁVANIE LIKVIDITY zo slovenských pobočiek do zahraničných centrál, bez ochranného mechanizmu, ktorým doposiaľ disponovala Národná banka Slovenska.


Je neuveriteľné, že Európska únia chce spustiť projekt Bankovej únie s tak zlodejskými pravidlami. A je ešte neuveriteľnejšie, ako ľahko dávajú slovenskí europoslanci zo SMERu-SD, KDH, SDKU či SMK, súhlas na vykrádanie úspor našich ľudí.


Veď najmä talianske, ale aj rakúske materské spoločnosti našich bánk len netrpezlivo čakajú na situáciu, ktorá by im dovolila zmocniť sa aktív naakumulovaných z úspor našich občanov.


PROTESTUJME HLASOVANÍM !


© Jaroslav Paška


Autor obrázku: čínsky ilustrátor LuoJie (William Luo)

 
SNS Europsky parlament
EFD MELD
Nasi europoslanci Facebook
© Jaroslav Paška 2018

späť