SNS - Slovenská národná strana

Na také platy v EU idú dane našich ľudí !!!

<< Predošlá aktualita

Ďalšia aktualita >>

Z platových tabuliek EÚ vyplýva, že takmer 4.500 zamestnancov EÚ zarába minimálne o tisíc EUR viac, ako Angela MERKELOVÁ.


Keď v roku 2011 vrcholili hospodárske problémy Únie, prijímali všetky štáty EÚ úsporné oparenia zamerané okrem iného aj na znižovanie, či zmrazovanie platov zamestnancov vo verejnej správe.


Bolo teda prirodzené, že aj európska administratíva mala priniesť svoj podiel úspor za stabilizáciu hospodárstva EÚ a preto európske vlády rozhodli o pozastavení pravidelnej 1,7%-nej valorizácii ich platov. Rozhodlo sa tiež, že od 1. júla 2012 budú zmrazené či redukované niektoré položky v oblasti odmeňovania, vyplácania rozličných príspevkov, či cestovných náhrad a pod. v inštitúciách EÚ.


Rovnako, ako naši sudcovia, aj bruselskí úradníci však odmietli prijať spoluúčasť na rozpočtových úsporách. Obrátili sa na súdy, aby si vymohli zrušenie rozhodnutia o opatreniach na stabilizáciu rozpočtu EÚ v časti upravujúcej ich odmeňovanie a rozličné príspevky a náhrady.


Aj keď Súdny dvor Európskej únie (ktorý je tiež jednou z dotknutých inštitúcií EÚ) úplne nevyhovel námietkam bruselských úradníkov, rozhodol, aj so spätnou účinnosťou, o takej úprave ich odmeňovania, aká platy eurobyrokratov ani zďaleka nepriblíži platom tých našich občanov, z ktorých daní si európski zamestnanci tak slušne žijú.


Veď pozrite si, priloženú platovú tabuľku zamestnancov EÚ.


Keďže väčšina našich zástupcov v EP svojim hlasovaním na marcovej schôdzi potvrdila, že považujú za správne, aby boli už aj tak vysoké platy európskych úradníkov ešte navýšené, prikladám výsledky hlasovania o tomto bode rokovania.


Ak si aj vy myslíte, že rozdiel medzi Vašou mzdou a platom zamestnanca EÚ je neúmerný


PROTESTUJTE HLASOVANÍM !!!


Stranám SMER-SD, KDH, SDKÚ-DS a SMK to podľa hlasovania ich europoslancov zjavne neprekáža.


Znenie celého schváleného dokumentu nájdete na:


http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FNONSGML+REPORT+A7-2014-0164+0+DOC+PDF+V0%2F%2FSK


P.S.: Očakávam, že v dohľadnej dobe Sulíkova SaS alebo Matovičove OĽANO využije tieto informácie a usporiada k uvedenej téme tlačovú besedu s okázalou publicitou

 
SNS Europsky parlament
EFD MELD
Nasi europoslanci Facebook
© Jaroslav Paška 2018

späť