SNS - Slovenská národná strana

Perfídne klamanie verejnosti, alebo ťažká mätež v hlavách odborárskych bosov ?

<< Predošlá aktualita

Ďalšia aktualita >>

Včera sa Bruselom prehnal protestný pochod európskych odborárov, ktorý vyjadrovali svoju nespokojnosť s hospodárskou a sociálnou politikou Európskej únie.


http://www.sme.sk/c/7159776/centrum-bruselu-ochromili-masove-protesty-proti-setreniu.html


Viac ako 25 tisícový dav odborových organizácií združených v EURÓPSKEJ KONFEDERÁCII ODBOROVÝCH ZVÄZOV prišiel protestovať najmä proti hospodárskym reformám, ktoré naordinovala bankrotujúcim krajinám takzvaná TROJKA (Medzinárodný menový fond, Európska centrálna banka a Európska komisia) a proti opatreniam EÚ obmedzujúcim nadmerné zadlžovanie štátov.


Dá sa rozumieť oprávneným výhradám proti pôsobeniu TROJKY, ktorá prostredníctvom Európskej komisie, bez akejkoľvek legitimity a bez akejkoľvek zodpovednosti za zlyhanie, vnucuje suverénnym vládam členských štátov svoje mechanizmy na stabilizáciu rozpočtov.


Nedá sa však pochopiť perfídna výzva ODBORÁRSKYCH BOSSOV, aby ľudia volili v nadchádzajúcich voľbách do EP kandidátov podporujúcich program Strany európskych socialistov.


Veď práve Strana európskych socialistov (zo Slovenska SMER-SD) spolu s Európskou ľudovou stranou (zo Slovenska SDKU, KDH, SMK, MOST-HÍD) a Alianciou liberálov a demokratov za Európu (zo Slovenska SaS) v uplynulom období spoločne vládli Únii a svojimi insitnými rozhodnutiami nám tieto problémy spôsobili.


Či to nebol predseda SMER-u pán Robert FICO, kto na rokovaniach Rady spolu s ďalšími predsedami socialistických vlád rozhodol o vytvorení TROJKY, o vytvorení bruselského dohľadu nad rozpočtovým hospodárením suverénnych členských štátov Únie a o sankciách uplatňovaných selektívne, len voči malým štátom EÚ?


Či to nebol podpredseda Európskej komisie, líder kandidátky SMERu-SD do európskych volieb pán Maroš ŠEFČOVIČ, kto na rokovaniach Európskej komisie spolu s ďalšími komisármi nominovanými socialistickými vládami odsúhlasoval všetky uvedené opatrenia?


Či to neboli POSLANCI EP zvolení na kandidátke strany SMER-SD, ktorí s klubom S&D legitimizovali všetky nezmysly dohodnuté medzi Európskou komisiou a Radou svojim hlasovaním v EP?


Chcú nám snáď socialistami dobre živení ODBORÁRSKI BOSSOVIA nahovoriť, že za hospodársky úpadok EÚ, za reglementáciu vyháňajúcu priemyselné podniky z Európy do iných končín sveta, za nárast nezamestnanosti o desať miliónov ľudí od roku 2008 a za opatrenia TROJKY sú zodpovedné len prázdne budovy v Bruseli?


Nie vážení, sú to konkrétni ľudia, konkrétne politické strany a medzi nimi najmä EURÓPSKA SOCIÁLNA DEMOKRACIA. Preto je výzva na podporu voľby socialistov v tomto kontexte priam poburujúca.


Nie je zlé, že ľudia prišli protestovať do Bruselu proti manierom Európskych inštitúcií. Prišli na správne miesto a je tu proti čomu protestovať.


Zlé však je, že ODBOROVÍ BOSSOVIA ľudí oklamali, zneužili ich nevedomosť a z VINNÍKOV súčasnej európskej biedy falošne robia údajných ZÁCHRANCOV EURÓPY!


Odborári sa tak opäť namočili do NEMRAVNEJ MANIPULÁCIE verejnej mienky, najmä ubiedených ľudí, len kvôli záchrane mocenských ambícií spriaznených politických dobrodruhov, priživujúcich sa na socialistických ideáloch.


Preto budeme musieť, v záujme našej lepšej budúcnosti, trpezlivo a pokojne širokej verejnosti odhaľovať, KTO za uplynulých päť rokov doviedol Úniu k úpadku.


A v májových voľbách potom silne PROTESTOVAŤ HLASOVANÍM, proti pokračovaniu spoločnej vlády zoskupenia Strany európskych socialistov (zo Slovenska SMER-SD), Európskej ľudovej strany (zo Slovenska SDKU, KDH, SMK, MOST-HÍD) a Aliancie liberálov a demokratov za Európu (zo Slovenska SaS) nad našimi osudmi a Európskou úniou.


© Jaroslav Paška

 
SNS Europsky parlament
EFD MELD
Nasi europoslanci Facebook
© Jaroslav Paška 2018

späť