SNS - Slovenská národná strana

Nie úradníci v Bruseli ale poslanci Smer-u, Robert, tie sprostosti presadili !!!

<< Predošlá aktualita

Ďalšia aktualita >>

Dnes náš vážený predseda vlády Robert Fico po rokovaní s vedením U.S. Steel vyhlásil:

„Nemôžeme súhlasiť s cieľom EK, ktorá hovorí o 40-% redukcii skleníkových plynov. Nemôžeme súhlasiť s tým, že bude stanovená presná suma, koľko má byť tvorba elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov, v tomto prípade je návrh 27 %.“


http://www.teraz.sk/ekonomika/vlada-navrhy-ek-emisie/75689-clanok.html


V tejto veci s pánom premiérom výnimočne súhlasím. Treba však povedať celú pravdu. A to, že o novom rámci EÚ pre klímu a energetiku do roku 2030, ktorý má byť témou marcového európskeho summitu rokoval Európsky parlament začiatkom februára tohto roka.


No a výrazne sprísnené cieľové limity do „Správy o rámci pre politiku v oblasti zmeny klímy a energetickú politiku do roku 2030“, o ktoré sa návrh Komisie opiera, presadili práve europoslanci Smer-SD pracujúci v rámci zoskupenia S&D, keď hlasovali spolu s klubmi GREENS-EFA (zelení) a ALDE (ktorej členom je Sulíkova SaS).


http://www.votewatch.eu/en/a-2030-framework-for-climate-and-energy-policies-motion-for-resolution-vote-envi-and-iter-committee-.html


Veď Ficovi poslanci v EP sa na konci hlasovania tešili ako malé deti, keď predsedajúca oznámila, že sa im podarilo pretlačiť dokument určujúci nové, prísnejšie záväzné emisné limity pre priemyselné a energetické podniky v EÚ.


Zjavne im nedochádzalo, že svojim hlasovaním likvidujú hospodársky potenciál vlastnej krajiny. Nedochádzalo im, že zo stoviek tisícov zamestnancov v našom ťažkom a energetickom priemysle robia nezamestnaných, bez akejkoľvek perspektívy ďalšej práce.


A ich šéf až dnes na stretnutí s manažérmi U.S. Seel-u pochopil, že diletantské hospodárske rozhodnutia insitných ideológov presadzované práve jeho poslancami v Bruseli môžu mať fatálne dôsledky aj na jeho vládnutie.


Preto rýchlo obrátil kabát. Ale miesto toho, aby sa pri hľadaní zodpovednosti za nezmyselnú reglementáciu presadzovanú v Bruseli jeho ľuďmi pozrel do zrkadla a urobil si poriadok vo vlastnej strane, pokúša sa dnes skryť za anonymných bruselských úradníkov. Spolieha sa na to, že ľudia nevedia aká je pravda.


Je pravdou, že slovenské audiovizuálne a tlačové médiá o týchto skutočnostiach neinformujú, internetovému prenosu informácií však mediálni manipulátori zatiaľ zamedziť nedokážu.

My to už vieme, však.


Slovenská národná strana už od roku 2009 trpezlivo a slušne na konkrétnych príkladoch poukazuje na skutočnosť, že za hospodárskym úpadkom EÚ je nekompetentnosť riadenia Únie realizovaná spoločnou koalíciou európskych strán S&D (zo Slovenska Smer-SD), EPP (zo Slovenska KDH, SDKU, Most-Híd a SMK) a ALDE (zo Slovenska SaS a HZDS), ktoré spolu držia vo svojich rukách moc nad EÚ a delia si medzi sebou riadiace posty.


http://www.extraplus.sk/2307/nedomyslene-opatrenia-nas-viedli-k-biede


http://www.sns.sk/aktuality/jaroslav-paska-dnes-by-uz-chceli-dosiahnut-navrat-firiem-ktore-z-europy-vyhnali/


Bez zásadných zmien v politickom vedení EÚ môžeme len ťažko očakávať pozitívne zmeny.


FOTO TASR/František Iván

 
SNS Europsky parlament
EFD MELD
Nasi europoslanci Facebook
© Jaroslav Paška 2018

späť